Lampy drewniane do pokoju dziecka

Pokój dziecka to miejsce, w którym spędza ono większość czasu. Lampy do pokoju dziecięcego muszą więc spełniać wiele funkcji. Powinny umożliwiać zarówno zabawę, jak i naukę. Ważne jest, aby też podobały się maluchom i nadawały pokojowi przytulny charakter. Dobrze sprawdzają się do tego drewniane lampy do pokoju dziecka.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Lampy do pokoju dziecięcego do zabawy, pracy i odpoczynku

Lampy do pokoju dziecka to ważny, wielofunkcyjny element wystroju. Musi się w nim znaleźć oświetlenie centralne, dające jasność całej przestrzeni. Mogą to być żyrandole lub lampy sufitowe dla dzieci, które często są kolorowe lub mają ciekawe formy np. zwierząt, lub statków kosmicznych. Zazwyczaj lampy sufitowe dla dziewczynki i chłopca różnią się między sobą, ale producenci starają się unikać takich podziałów.

Oprócz światła górnego ważne są lampy nocne dla dzieci, które pozwalają na przeczytanie im bajki przed snem lub po prostu wyciszenie się po całym dniu zabawy i nauki. Mogą one mieć na przykład postać kinkietów lub lampek ledowych. Ważne, żeby światło było delikatne i tworzyło uspokajający półmrok. 

Lampy dziecięce powinny mieć atrakcyjny dla maluchów wygląd. Oczywiście preferencje dzieci zmieniają się szybko wraz z dorastaniem. Młodsze mogą chcieć lampkę o kształcie muchomorka, a starsze piłki. Jeśli nie chcesz za często wymieniać oświetlenia, możesz postawić na designerskie drewniane lampy do pokoju dziecka. Ich uniwersalność i ponadczasowy styl mogą przypaść do gustu dzieciom w każdym wieku.