Lampy drewniane na klatkę schodową

Schody wewnętrzne w domach zazwyczaj są słabo oświetlone. Oświetlenie na schody powinno przede wszystkim dawać bezpieczeństwo i komfort domownikom. Ważny jest też jego charakter dekoracyjny, zwłaszcza jeśli są otwarte i widoczne z salonu. Wszystkie powyższe kryteria spełniają drewniane lampy na schody od Volos Lampy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Oświetlenie na schody – bezpieczeństwo i wygoda

Oświetlenie schodowe można podzielić na trzy główne kategorie:

  • górne (plafony, kinkiety, długie lampy wiszące nad schody),
  • liniowe (umieszczane pod poręczami albo wzdłuż stopni ledowe taśmy świetlne),
  • punktowe (umieszczane w schodach lub ścianach, zamknięte w oprawach punkty światła).

Górne oświetlenie nad schodami jako najmocniejsze, zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Ważne jest, aby miało możliwość włączenia i wyłączenia z każdej strony schodów. Nie powinno też być mocniejsze niż to w pomieszczeniach, do których prowadzą schody. 

Dwa pozostałe rodzaje to delikatne punkty świetlne, służące do wskazania drogi nocą. Nowoczesne rozwiązania oświetlenia schodowego, najczęściej łączą dwie lub trzy powyższe kategorie dla pełnego komfortu użytkowników.

Funkcjonalność i wygoda na schodach to najważniejsze kwestie, ale istotne są też walory dekoracyjne oświetlenia. Doskonale spełniają je drewniane lampy na schody, które są klasyczne i designerskie jednocześnie. Lampy na schody w domu mogą być pięknym dopełnieniem wnętrza. Sprawdź ofertę Volos Lampy!